0
Sepetim
Sepetiniz boş.

150₺ ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo

Free shipping on orders of 150 TL or more

No products in the cart.

Image Alt

Hakkımızda

SİZİN İÇİN ÜRETİLDİ

Anaçlarını Avrupa’da bir çiftlikten ithal ederek getirdiğimiz Helix Aspersa Muller cinsi salyangozlardan doğal yöntemlerle elde edilen salyangoz özü ile Türkiye’nin ilk gerçek salyangoz kremini ürettik. Helix Aspersa Muller salyangoz, kozmetik için en kaliteli özü sağlayan salyangoz cinsi olarak bilinmektedir. Doğadan toplanılan salyangozların aksine, doğadaki zararlı atıklardan uzak olarak, hijyenik ortamda ve veteriner kontrolünde büyütülen salyangozlarımız, insan gıdasıyla beslenmektedir ve yapısında insan sağlığına zararlı bakteri, virüs, küf ve mantar bulundurmamaktadır. Salyangozlarımız bu özü alırken acı çekmemekte ve yaşam döngülerine devam etmektedirler. Bu özün geçmişten günümüze bilinen faydalarından yararlanarak sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için kremimizi bu özle formüle ederken destekleyici diğer doğal içerikleri de ekledik. Uluslararası enstitülerin araştırmalarına göre salyangoz özünde yüksek miktarda kolajen, elastin, glikolik asit, C & E vitaminleri ve proteinler mevcuttur.

HELİXTURCA

Helix ailesinin anavatanı olan bölgede; İzmir’de Türkiye’nin kuluçkahanesi olan ilk salyangoz çiftliğini kurduk. Bulunduğumuz yer temiz hava ve uygun iklim koşulları ile şehirden uzakta sağlıklı çiftçilik yapmamıza olanak sağlamaktadır.
Helix Aspersa anaçlarımızı, doğadan toplanılanların aksine, katkılardan arınmış olarak yetiştirebilmek amacıyla AB’de bir çiftlikte doğup yetişmiş olan salyangozlardan getirdik. Salyangozlarımız, anavatanlarında doğal bitkiler ve yiyeceklerle beslenmekle birlikte, insan tüketimine uygun olacak şekilde kontrollü bir sistem ile yetiştirilmektedir. Yüksek kapasiteli yenebilir salyangoz yetiştirmek için, kuluçkahane ve üretim dönemi kapalı alanda ve besi dönemi açık alanda sürdürülmektedir.

Bu yıl için 12 dönüm arazimizde salyangoz yetiştiriciliği ile birlikte istenen miktarlarda salyangoz yumurtası ve yavru salyangoz üretimi yapmaktayız.

HELİXTURCA YASAL UYARI METNİ

Şirketimiz Ataymer Madencilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne ait resmi Helixturca Facebook ve Instagram sayfalarında Tarım ve Orman Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın ilgili izinleri ve proje onayları doğrultusunda kara salyangozu üretimi ve ticaretine yönelik gerçekleştirilen ticari faaliyetlerimize ilişkin paylaşımlar yapılmaktadır. Söz konusu üretim faaliyeti yasal mevzuat hükümlerine, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın denetimlerine uygun koşullarda gerçekleştirilmektedir. Kara salyangozlarının üretilerek yurt dışına satılması, salgılarından tıbbi ve kozmetik amaçlı hammadde elde edilmesi esnasında canlılara bir zarar verilmemekte olup, söz konusu işlemler yukarıda belirtilen izinler kapsamında gerçekleştirilmektedir. Sosyal medya üzerinden, şirketimize ait yukarıda isimi verilmiş sosyal medya hesaplarında yayınladığımız ve fikri mülkiyeti şirketimize ait olan paylaşımlar ile ilgili olarak, şirketimiz Tüzel kişiliğine, ticari faaliyet konusuna, faaliyet şartlarına ve koşullarına ilişkin olarak genel görgü ve ahlakın dışında, tehdit, hakaret, aşağılama içerikli, dini çerçevede, halkı kin ve düşmanlığa sev edecek şekilde ve benzeri yorum yapanlar hakkında yasal haklarımızın kullanılacağını ve taraflar hakkında gerek cezai işlemlerin gerekse ticari itibar kaybına yönelik başvuruların ilgili makamlar nezdinde yapılacağını saygılarımızla beyan ve ihtar ederiz.

Helixturca nasıl kuruldu ?

Sertifikalarımız