0
Sepetim
Sepetiniz boş.

150₺ ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo

Free shipping on orders of 150 TL or more

No products in the cart.

Helixturca

Türkiye’nin ilk kuluçkahanesi olan Salyangoz çiftliği İzmir’in Menderes ilçesinde 12 dönüm arazi üzerine kuruldu.
ürkiye, dünya salyangoz ticaretinde önemli bir rol üstleniyor. Avrupa’da yenilebilir salyangozun soyunun tükenmek üzere ve toplanmasının yasak olması nedeniyle sadece çiftliklerde üretilebiliyor. Türkiye’de ise hala doğadan salyangoz toplanabiliyor, fakat Türkiye’de doğada salyangozu bitiyor. Girişimci, iş kadını Gamze Atay ise bu duruma İzmir’in Menderes ilçesinde kurduğu salyangoz çiftliği ile çözüm buldu. Türkiye’nin ilk kuluçkahanesi olan salyangoz çiftliğini kuran Gamze Atay ile salyangoz üretimini ve ticaretini konuştuk.
Dünya’da salyangoz tüketiminin yılda yaklaşık 450.000-500.000 ton civarında yapıldığını ve bunun yanında kozmetik sanayiinde de ciddi bir kullanım olduğunu belirten Atay, “Türkiye’de salyangoz üretiminin öncüsü olarak hem yurt için hem yurt dışı pazara büyük katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Salyangoz ihraç edip ülkemize döviz getireceğiz” dedi.

 İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ni bitirdikten sonra özel sektörde çalışma hayatına atıldım.Kariyerimi uzun yıllar özel sektörde ihracat ve pazarlama konularında sürdürdüm.Son 20 yıldır mermer sektöründe faaliyet gösteren ve dünya çapında pek çok projeye imza atmış olan Ataymer’in kurucusuyum. Yurt dışında projelerimize devam ederken bu sektörde yakaladığımız başarıyı başka birsektöre de taşıyarak ülkemize yeni kaynaklar sağlamayı ve bu konuda faaliyet göstermek isteyen insanlara yol açmayı hedefliyorum.

Yorum Gönder